Rosnące skrzydła – prezentacja spektaklu

22450638_1750366051923783_1845725328_o

fot. Joanna Lewicka

W poniedziałek, 9 października 2017 o g. 17:00 aktorzy z Polski, Niemiec i Rosji zaprezentowali spektakl pt. „Rosnące Skrzydła” na podstawie dramatów: „Penthesilea” oraz „Książę Homburg” Heinrich von Kleista, podczas festiwalu MitOst, który odbył się w ramach festiwalu FRANKFURTER KLEIST- FESTTAGE, poświęconemu twórczości H. Kleista.

Spektakl został przygotowany w ciągu 9 dni warsztatowych, które były prowadzone przez 3 reżyserów teatralnych w Muzeum im. H. Kleista we Frankfurcie nad Odrą. Po spektaklu odbyło się spotkanie z Panią Dr. Hannah Lotte Lund – Dyrektorką Muzeum.

Troje reżyserów Joanna Lewicka (Lublin), Wolfgang Nägele (Berlin), Sergej Taraskin (Astrakhan) wspólnie z 18 młodymi studentami aktorstwa rozpoczyna  eksperyment.  W trzech grupach udają się w poszukiwania śladami Heinricha von Kleista, czytają na nowo jego teksty, poddają w wątpliwość to, co pozornie pewne, rozdzielają konteksty, składają ze sobą nowe elementy i

w ciągu tygodnia pracują w i dla Muzeum Kleista nad projektem teatralnym. Przy tym osadzają teksty w różnych kontekstach społecznych. Biografia i dzieło poety, który wciąż był drodze i być może nigdy u siebie w domu, stają się tematem ponadgranicznych spotkań we Frankfurcie nad Odrą i Słubicach.

Projekt ten finansowany jest ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, Ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec oraz Instytutu Polskiego w Berlinie.

 Print

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s